PTT Adıma Yatan Para TC İle Sorgulama

Eğer PTT’den sizin adınıza para yatırılmışsa ve PTT hesabınız varsa herhangi bir PTT ATM’sine giderek para çekilebilmektedir.  Buna karşılık PTT müşterisi olunmasa da sizin adınıza PTT’ye para yatırılabilir, siz de bu parayı alabilirsiniz. PTT adıma yatan para sorgulaması herhangi bir PTT şubesine gidilmesi gerekmektedir. PTT müşterisi olanlar ise ALO PTT’yi arayarak gerekli bilgiyi alabilir ya da PTT’nin resmi internet sitesinde online işlemler seçeneği ile hesapta olan bakiye miktarını öğrenebilmektedir.

PTT Adına Yatan Parayı Nasıl Öğrenebilir?

Eğer size PTT aracılığı ile para gelecekse, PTT Adıma yatan para TC ile sorgulama seçeneğini kullanmak mümkündür. Bunun için yanınıza kimlik kartınızı da alarak, herhangi bir PTT şubesine gitmeniz yeterli olmaktadır. Sıra aldıktan sonra, gişe görevlisine PTT müşterisi olmadığınızı ve adınıza para yatıp yatmadığını sorgulamak istediğinizde görevli sizden T.C. Kimlik numaranızı isteyecektir. Kimlik kartınızı görevliye verdikten sonra gişe görevlisi para yatıp yatmadığını size söyleyecek ve yatmışsa parayı size teslim edecektir.

PTT Müşterisi Olanlar Adına Yatan Parayı Nasıl Öğrenebilir?

Eğer PTT müşterisiyseniz, size gönderilen parayı sorgulama şekilleri de değişmektedir. Bu seçeneklerden biri, PTT ATM’sine giderek, hesap bakiyenizi öğrenmektir.

Ancak adınıza yatan parayı öğrenme cep telefonu üzerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için PTT’nin resmi sitesine girerek, sağ üstte yer alan Online Bankacılık sekmesine gelerek, sekme altında açılan seçeneklerden “PTTBank İnternet Bankacılığı” butonunu seçin. Ardından müşteri numaranızı ve internet bankacılığı şifrenizi girerek, hesabınızda bulunan bakiye miktarını görebilirsiniz.

Yine telefondan ALO PTT’yi arayarak gerekli tuşlamaları yaparak hesabınızda olan bakiye miktarını öğrenmeniz de mümkündür.

E-Devlet Üzerinden PTT Hesabıma Yatan Parayı Nasıl Öğrenebilir?

PTT Hesabıma yatan parayı öğrenme E-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden hesap hareketlerinize bakabilmek için, E-Devlet şifresi gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa 2 Türk Lirası gibi bir ücretle size en yakın PTT’den almanız mümkündür. Ardından E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra, arama yerine PTT yazarak sunulan hizmetler arasından PTT İnternet Bankacılığı ile ilgili hizmetleri bulun ve ihtiyacınız olan hizmeti seçin. Ardından ekrana gelen uygulamaya git butonu, sizi PTT’nin resmi sitesine, İnternet Bankacılığı işlemlerine yönlendirecektir. Burada PTT müşteri numaranızı ve internet bankacılığı şifrenizi girerek işlem yapabilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir