PTT Bankamatik Kartı Başvurusu

PTT bankamatik kartı başvurusu için, PTT merkez şubelerine gitmek gerekmektedir. Normal PTT şubelerinde, PTT bankamatik kartları için başvurular kabul edilmemektedir. Son yıllarda kullanımı oldukça artan PTT bankamatik kartları, birçok farklı yerde ve diğer bankaların verdiği bankamatik kartları gibi kullanılabilmektedir.

PTT Bankamatik Kartı Almak İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

PTT bankamatik kartı almak için gereken belgelerden önce, bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu koşullar sırası ile şunlardır; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Bu koşulların sağladıktan sonra, PTT merkez şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

PTT bankamatik kartı için istenen belgelerden biri TC kimlik fotokopisidir. Ayrıca PTT merkez şubenin verdiği, Bankamatik Kartı alım başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulup, imzalanıp PTT memuruna teslimi gerekmektedir. Başvuru formlarında istenen bilgilerin eksik ya da hatalı girilmesi bankamatik kartının alınmasını engellemektedir.

PTT Bankamatik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT bankamatik kartı almak için, PTT merkez şubelerine istenen belgelerle başvurulması gerekmektedir. PTT bankamatik kartı almak için, öncelikli olarak PTT’den hesap açılması lazımdır. Hesap açma ücreti olarak, şubeler 5 TL almaktadır. PTT hesabı açıldıktan sonra verilen makbuzun, bankamatik kartı teslim edilene kadar saklanması gerekmektedir.

Çünkü bankamatik kartının tesliminde oluşabilecek aksilik durumlarında, bu makbuzla yeniden PTT kartı talep edilebilmektedir. PTT hesabı açıldıktan sonra bankamatik kartı talebi için başka bir işlem yapmak gerekmemektedir. Talep alındıktan sonra PTT bankamatik kartı, başvuru sahibini adresine en geç 15 gün içerisinde teslim edilmektedir.

PTT bankamatik kartı dışında PTT bonus kredi kartı başvurusu da merkez şubelerinde olabilmektedir. PTT tarafından verilen bu kredi kartları, bonus ve birçok kampanyadan yararlanabilme fırsatı sunmaktadır. PTT bonus kredi kartlarında Mastercard amblemi de bulunmaktadır.

PTT Bankamatik Kartı Nerelerde Kullanılabilir?

PTT bankamatik kartları ile farklı birçok bankacılık işlemini yerine getirmek mümkün olmaktadır. Bütün fatura ödemeleri, para yatırma işlemleri, para çekme işlemleri, diğer bankalara olan para transferleri, emekli maaşı çekimleri ve HSG yüklemeleri gibi işlemleri, PTT bankamatik kartları ile yapmak mümkün olmaktadır.

PTT bankamatik kartları bankacılık işlemleri için, PTT ATM’lerinde ve diğer bankaların ATM’lerinde 7/24 saat kullanılabilmektedir. Aynı zamanda PTT internet şubesi üzerinden de bütün işlemler yapılabilmektedir. PTT internet şubesini kullanıma açmak için, PTT şubelerinden alınacak şifreye ihtiyaç vardır. Bu internet şifresi PTT şubelerinden alınabildiği gibi PTT çağrı merkezlerinden de kolaylıkla talep edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir